Na hubnutí s Radkou

Můj příběh

Kdo jsem?

Dnes žiji krásný život! 

Jsem spokojená ve svém těle, 

jsem bez zdravotních problémů.

Jak můj příběh začal?

 V minulosti  jsem trpěla velkými zdravotními problémy, o kterých jsem si myslela, že jsou „normální“. Proč? Protože mí rodiče, čím byli starší, měli jich více a více. Myslela jsem si, že si na ně budu muset prostě zvyknout a že je to „normální“. O šest let později vím, že to tak být nemusí😊

Takhle můj příběh pokračuje

Trpěla jsem 2 – 3 denními migrénami, kdy jsem nebyla schopná fungovat (kdo kdy měl migrénu, tak mě jistě pochopí). Jen jsem ležela nebo zvracela, byla jsem na čípcích a injekcích. Nebyla jsem schopná se postarat o rodinu, natož jít do práce. Ještě před rodičovskou jsem si musela v práci vybírat dovolenou, abych se dala dohromady. Trápilo mě celoživotní akné.  

Používala jsem kvalitní krémy, masky, nic nepomáhalo. Měla jsem obrovské zažívací problémy. Mám alergii na kravskou bílkovinu a intoleranci laktózy. Vůbec jsem nevěděla, jak jíst, co jíst, protože jsem trpěla bolestmi střev, žaludku, průjmy (kolikrát jsem se bála odejít, že „nedoběhnu“ nebo naopak zácpou, kdy jsem třeba týden nebyla a bolelo mě snad vše.

Každý měsíc jsem měla opakovaně afty. 14 dní se mi hojily, nemohla jsem jíst a velmi často opary. Navíc mi okolí říkalo: „Raduš měla by si přibrat“. Byla jsem zoufalá, smutná, špatnou náladu jsem přenášela na ostatní členy rodiny. Představa, že už to bude jen horší, byla příšerná.

            Nevěděla jsem, jak jíst, co snídat, kolikrát denně jíst, co jíst, kolik tekutin a jaké vypít, potřebuji i pohyb?

Takhle můj příběh pokračuje

                 Začala jsem se postupně učit, jak správně jíst, správně pít, přidala jsem malý pohyb a najednou vše vypadalo „mnohem lépe“😊.

Nejdříve se upravilo zažívání, to byl pro mě opravdový zázrak. Po těch letech? A ono je to možné? Pleť se vyčistila. Frekvence migrén se začala prodlužovat a ataky již nebyly tak silné. Po nějakém čase jsem byla bez aft a oparů. Tahle je to dodnes. Bonus navíc? Jídelníčkem jsem si přibrala do svalů😊.

 

A takhle můj příběh končí:)

Rozhodla jsem se nenechat si svou zkušenost jen pro sebe. Vždyť kolik je kolem mě lidí, kteří trpí stejnými problémy, jako tenkrát já. Kteří řeší váhu, energii, kondici, zažívání, pleť a další….a necítí se ve svém těle dobře?

Okolí si začalo všímat mé změny a já jsem jim ráda povídala, jak jsem toho dosáhla. A oni poslouchali. Pomohla jsem i jim.

Začala jsem se v této oblasti vzdělávat. Pravidelně se napojovat na školení s lékaři, dodělala jsem si vzdělání, četla knihy a rozhodla se pomáhat lidem dále.

A protože tenkrát to bylo to nejlepší rozhodnutí v mém životě, rozhodla jsem se své zkušenosti sdílet s dalšími lidmi a pomoci jim vyřešit stejné problémy, jaké jsem měla já před lety.

Proto dnes pomáhám lidem řešit váhu, energii, kondici, zdraví pomocí vyváženého jídelníčku. Učím lidi, jak správně jíst bez počítání kalorií, vážení porcí, bez hladu a diet. A naučím to i Tebe:)